Mezuniyet Kontrol Listesi

Mezuniyet Töreni Kontrol Listesi

Kusursuz bir mezuniyet töreni organizasyonu için yapılacak ve   koordine olacak çok şey var peki neler bunlar….

 Planlama: İlk Adımlar

 1. Mezuniyet Komitesi: Mezuniyet töreni için ilk belirleyeceğiniz Mezuniyet Komitesi oluşturmak olmalıdır.   Öğretim Elemanları ile Genel Sekreter, Satın Alma ve İdari İşler Direktörü, Mali İşler Direktörü, Öğrenci İşleri Direktörü, Kurumsal İletişim Direktörü, Sağlık, Kültür ve Spor Direktörü ile son sınıf öğrenci temsilcilerinden oluşturunuz.
 2. Katılımcı Sayısı: Mezuniyet töreni için ilk belirleyeceğiniz şeylerden biri törene kaç öğrenci katılacak olacak? Öğrenci sayısına göre katılımcı aile bireyleri, Okul idareci ve öğretmenler ile törene davet edilecek protokol ve eski mezunlar ile birlikte kaç kişilik yapılacak?
 3. Tören Alanı: Mezuniyet töreninin (Okul Bahçesi, Konferans Salonu, Spor Salonu, Oditoryum, Kampüs) nerede yapılacağını tespit edilmesi katılımcı ve misafir sayısına göre uygun olması önemlidir. Mezun öğrenci başına yaklaşık 3  veya  4  koltuk  tahmin  etmek  iyidir.     
 4. Otopark: Tören alanında tüm mezun konuklarınız için  yeterli  boş  park  yeri  olacağından  emin    olun.  
 5. Tarih Saat: Törenin gerçekleşmesi için uygun bir gün ve saat seçin. Mezuniyet günü ÖSYM AÖF ve KPSS gibi Sınav günlerine dek gelmemesi için dikkat ediniz.
 6. Tören Programı : Mezuniyet tören akış programı ile sunucu ve konuşmacıları belirleyiniz.
 7.  Kep – Cübbe :  Mezun olan öğrenci sayısına göre kep cübbe satın alma veya kiralama sözleşmenizi yapınız.
 8. Etkinlik koordinatörü:  Okulunuzda bir etkinlik koordinatörü veya  okulunuz  için  etkinlik    planlayan organizasyon şirketi ile tüm detayları planlayın.
 9. Duyuru Posterleri : Yaklaşan mezuniyet törenini duyurmak için sosyal medya bildirimleri ile mezuniyet tören günü karşılama, Yönlendirme ve Sahne Arkası Baskı materyalleri tasarım ve baskılarını yapınız.
 10. Davetiye Mezuniyet Belgesi Plaket: Kurumsal kimliğinize göre size özel davetiye tasarımı ile Mezuniyet belgesi ve dereceye giren öğrenciler için plaketlerin siparişini verin.
 11. Sandalye Kiralama: Mezun öğrenciler, Protokol, Öğretmenler ve misafirlerinizi oturtacak kadar  sandalyeniz olduğundan emin olun, Mezuniyet törenleri aynı döneme dek geldiğinden aylar öncesinden rezervasyon yaptırınız.
 12. Podyum Sahne Kiralama: Podyum Sahne, Tribün Sahne kurulum için rezervasyon yapınız, Mezuniyet törenleri aynı döneme dek geldiğinden aylar öncesinden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.
 13. Ses Işık ve Görüntü Sistemleri: Mezuniyet töreni katılımcı sayısı ve büyüklüğüne göre profesyonel Ses ve Işık Sistemleri ile Led Ekran Görüntü sistemleri kurulumu için rezervasyon yapınız. Sınıf Çıkış Müzikleri ile Slaytlar hazırlayın
 14. Fotoğraf Kamera Hizmeti : Mezuniyetin başlangıcından, tören bitimine kadar tüm gün fotoğraf çekimi, Profesyonel kamera çekimleri için rezervasyon yaptınız mı?
 15. Catering : Tören başlayıcında davetlileriniz için hoş geldiniz kokteyli ile  sonra kutlama    pastası ve yiyecek içecek ikramları  ve ekipmanlarınızı ayarlayınız.

Dj Party Eglence : Bu Sizin Son Geceniz İyi Eğlenceler…